Saç dökülmesi kabusunuz olmasın! 6 doğal yöntemle mücadele edin

YEŞİL ÇAY İÇİN

Sağlık ve güzellik açısından birçok faydasının yanı sıra yeşil çay, hayalinizdeki saçlara kavuşmanıza da yardımcı olabilir. Yeşil çaydaki kateşinler saç köklerinizi zayıflatan hormonun dengelenmesine yardımcı olabilir. Saçınızı yeşil çayla durulamak da saç dökülmesiyle mücadele edebilir ve saç derisinin kurumasını önleyebilir.

KEPEKTEN KURTULUN

Kepek oldukça can sıkıcı bir durumdur ve omuzlarınızdaki beyaz pullar kesinlikle görünümünüzü mahvedebilir. Kaşıntı ve kuruluk hissinin yanı sıra kepek de saçınızın dökülmesine neden olabilir. Saç derinizde pullanma olduğunda kaşıntıya, iltihaplanmaya neden olur ve bu da sonunda aşırı dökülmeye neden olabilir.

KAHVE TOZU KULLANIN

Kahve, sabahın erken saatlerinde kendinizi enerjik hissetmenize yardımcı olabilir ve saçınız için de faydalı olabilir. Kafein saç büyümesini teşvik edebilir ve saç dökülmesini önleyebilir. Saç derisine kahve tozu uygulamak yeni saçların yeniden çıkmasına yardımcı olabilir.

SAÇ DERİNİZE MASAJ YAPIN

Uzun bir günün sonunda başınıza masaj yapmak rahatlamanıza ve tüm stresi unutmanıza yardımcı olabilir. Rahatlatıcı özelliklerinin yanı sıra kafa derisi masajı kan akışınızı iyileştirerek saçınızın daha dolgun ve kalın görünmesini sağlayabilir. Daha da etkili hale getirmek için biraz yağ ve maske uygulayın, olası tahrişleri önlemek için tırnaklarınızı değil parmak uçlarınızı kullanmayı unutmayın.

PAMUKLU YASTIK KILIFI KULLANMAYIN

Pamuklu yastık kılıfları saçlarınızdaki doğal yağları emerek buklelerinizi kuru ve kırılmaya karşı savunmasız bırakır. İpek ise tam tersine saçınızın çok ihtiyaç duyduğu nemi korumasına yardımcı olur ve düğümlere ve karışıklıklara neden olan sürtünmeyi azaltır. Saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız, ipek yastık kılıflarını tercih edebilirsiniz.

TEK KULLANIMLIK BONE İLE UYUYUN

Yatağa bone ile girmek, saçınızın sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu nemi hapsetmeyi sağlayabilir ve bu durum saç derinizin daha fazla sebum üretmesini sağlar. Sebum saç büyümesi için gerekli olduğundan bu yöntem uzun ve parlak saçlara sahip olmanıza yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx