İBB, en değerli yerleri parsel parsel satmaya başladı! “Yangından mal kaçırır gibi…”

  • Haber7

CHP’li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İGDAŞ’ın en değerli arazilerini satmaya başladı. İGDAŞ’a ait Üsküdar’da yer alan 14 bin 258 metrekarelik alan satış için ilana verildi. 

12 EKİMDE SATIŞ İHALESİ YAPILACAK

Ünalan Mahallesi Kıvılcım Sokak 1119 ada 147 parselde bulunan, ticaret ve konut imarlı arsa için 12 Ekim 2023 tarihinde saat 13:00’te satış ihalesi yapılacak. 

1,35 MİLYAR TL DEĞER BİÇİLDİ

İGDAŞ tarafından satışa sunulan arsanın alanı 14 bin 258 metrekare, imar durumu da ticaret ve konut alanı olarak belirtildi. 

Paha biçilemez arsa için 15 milyon TL geçici teminat bedeli, 5 bin TL de şartname bedeli belirlendi. Dev arsanın fiyatı, 1 milyar 354 milyon Türk Lirası olarak açıklandı. 

İBB, söz konusu arsa için yüzde 40’ının peşin, kalanını 6 ay eşit vade ile ödeme imkanı sundu.

KAPAKTEPE’DEN SERT TEPKİ: YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ…

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İBB’nin ilanına sert tepki gösterdi. ‘İstanbulluların arazisinin yangından mal kaçırır gibi satışa çıkarıldığını’ söyleyen Kabaktepe, şu ifadelerde bulundu:

Görevi; tamamlanmış altyapısı ile aldığı doğal gazı İstanbullulara ulaştırmak olan ve bunu da Türkiye’nin en yüksek dağıtım bedeli ile gerçekleştiren İGDAŞ, neyi ödeyemedi de İstanbulluların en kıymetli arazileri satışa çıkarılıyor?

Reklama ayırdığınız 900 küsur milyon ₺ yetmedi mi?

İGDAŞ’ın akıbeti de tıpkı yine bir gideri olmayan İSPARK gibi mi olacak?

Seçime aylar kala kaybedeceğinizi anladığınız için mi yangından mal kaçırır gibi İstanbulluların arazilerini satışa çıkartıyorsunuz?

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx