Hücrelere enerji depoluyor! Bağışıklığı kale gibi güçlendiriyor

Yüksek besin değeri

Susam tohumlarından elde edilen tahin, zengin besinleriyle dikkat çekiyor. İçeriğinde yüksek miktarda protein, lif, E vitamini, kalsiyum, demir ve magnezyum barındırır.

Sağlıklı yağ içerir

İçerdiği sağlıklı yağlar sayesinde vücuda enerji verir. Özellikle doğal yağlar içeren tahin, uzun süreli enerji sağlamak için doğru bir tercihtir. Spor öncesi veya sonrası, yoğun bir günün ardından enerji almak için bir kaşık tahin iyi bir seçenek olabilir.

Kalsiyum açısından zengin

Tahin ayrıca kalsiyum açısından da zengindir. Özellikle süt ürünlerine intoleransı olanlar için eksiği giderebilecek iyi bir kalsiyum kaynağı olan tahin, kemiklerin güçlenmesinde oldukça yardımcıdır.

Kalp sağlığını destekler

İçerdiği doğmamış yağ asitleri sayesinde tahin kalp sağlığı için de birebirdir. Bu yağlar, kolesterol seviyelerini dengeleyebilir ve kalp-damar sağlığını destekleyebilir. Ancak, her şeyde olduğu gibi, tahini de aşırı tüketmekten kaçınmak önemlidir.

Cildi güzelleştirir

İçerisinde yoğun bir şekilde E vitamini barındıran tahin böylece cilt sağlığını da destekler.

Antioksidan özellikleriyle bilinen E vitamini, cildin yaşlanma etkilerine karşı savaşabilir ve cilde doğal bir parlaklık kazandırabilir.

Sindirim sağlığını düzenliyor

Yoğun miktarda lif barındıran tahin, sindirim sistemini rahatlatır. Lif, sindirim sürecini düzenleyerek kabızlık vb. sorunların önlenmesine yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx