Filistin-İsrail çatışmasında en çok konuşulan kare olmuştu: Alman vatandaşı çıktı!

Hamas’ın dün İsrail’e düzenlediği sürpriz saldırı sonrası sosyal medyada dolaşan görüntülerde genç bir kadının fotoğrafları dikkat çekti.

Hamas’a ait bir kamyonetin arkasında görüntülenen kadının hayatını kaybedip kaybetmediği bilinmiyor ancak kadının bacaklarının doğal olmayan bir pozisyonda durması ve tepkisiz yatması öldürüldüğüne yönelik iddiaları güçlendiriyor.

ALMAN VATANDAŞI ÇIKTI

Sosyal medyada büyük tepkilere neden olan görüntüde kadının yüzü görülmese de bacağındaki dövme net bir şekilde görülüyor. Dün gece dış basında çıkan haberlerde görüntüdeki kadının İsrail’e müzik festivali için giden Alman dövme sanatçısı Shani Louk olduğu öne sürüldü.

Louk’un Instagram hesabındaki fotoğraflarda dövmelerin birbirine benzediği görülse de konuya ilişkin net bir açıklamaya yapılmadı.

BİLD KAÇIRILDIĞINI YAZDI, ANNESİ YARDIM İSTEDİ

Almanya’nın en büyük gazetesi olan Bild bugün 30 yaşındaki kadının kaçırıldığını doğrulayarak annesinin yardım istediğini yazdı.

Louk’un annesi Ricarda elinde kızının fotoğrafı ile çektiği videoda “Alman vatandaşı olan kızım Shani Nicole Louk, bir grup turistle birlikte İsrail’in güneyinde kaçırıldı. Kızımızı açıkça tanıyabildiğim bir video bize gönderildi.” ifadelerini kullandı ve yetkililerden yardım istedi.

AİLESİ HAYATTA OLDUĞUNU UMUYOR

Louk’un teyzesi, amcası ve büyükbabası genç kadının hala hayatta olduğunu ve serbest bırakılacağını umuyor.

Louk’un kuzeni ise Dailymail gazetesine yaptığı açıklamada yaşadıklarının aileleri için büyük bir kabus olduğunu belirtti ve fotoğraftaki kişinin kesinlikle Louk olduğunu vurguladı.

Bild olaya Alman büyükelçiliğinin de müdahil olduğunu ancak Louk’un akıbetinin belirsizliğini koruduğunu yazdı.

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx