Bursa’daki Depremi 3 Gün Önceden Bilmişti! Japon Deprem Uzmanı, Büyük Depremin Ayak Seslerinin Nasıl Duyulacağını Anlattı

32 yıldır Türkiye’de yaşayan Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, olası İstanbul depremiyle ilgili 4 bölgeye dikkat çekmiş ve İstanbul, Bursa, Sakarya ve Kocaeli’nde de hissedilen depremin merkez üssü Bursa hattı ile ilgili uyarmıştı.

Marmara Denizi’nde, Gemlik Körfezi’nde Richter ölçeğine göre 5.1 ve 4.5 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Deprem, Bursa’nın yanı sıra çevre illerle İstanbul ve İzmir’de bile hissedildi.
Dünkü depremlerin ardından Yoshinori Moriwaki açıklamalarda bulundu.

Dün yaşanan Bursa Gemlik depreminin ardından CNN Türk erkanlarında açıklama yapan Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, büyük depremin ayak seslerinin nasıl anlaşılacağını CNN Türk ekranlarında anlattı.

Yoshinori Moriwaki “Depremlerin sık sık, haftada 1, günde bir veya gün içerisinde bir kaç kez görmeye başladığımız zaman büyük depremin habercisi diyebiliriz. Haftada bir, iki üç günde bir ve günde birkaç tane olması lazım. Mesela Maraş’taki büyük deprem yaşanmadan önce art arda depremler meydana geldi. Ardından büyük deprem oldu.

Artarda depremler olursa o bir işaret olabilir. 10 kere 20 kere 3’ten büyük meydana gelen depremlerin ardından büyük deprem gelir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx