Balinalar Yüklüyor! PlanB, Bitcoin İçin Bu Seviyeleri İşaret Ediyor!

BitMEX Research, spot Bitcoin ETF‘lerine 32 bin BTC’lik önemli bir giriş olduğunu ortaya koyuyor. BTC balina cüzdanları, piyasa dinamiklerini etkileyerek kayda değer bir hareket sergiliyor. PlanB, Bitcoin kıtlığının altın ve gayrimenkulü geride bırakarak 500 bin dolarlık bir fiyat artışı öngörüyor.

Bitcoin ETF’leri, 32.000 BTC girişi kaydetti

Yakın tarihli bir raporda BitMEX Research, spot Bitcoin ETF’lerinin lansmanından bu yana akış verilerini açıkladı. Sadece 17 işlem gününde 32.000 BTC’nin üzerinde kayda değer bir net giriş olduğunu ortaya koydu. Yaklaşık 1,459 milyar dolar değerindeki bu artış, özellikle balina cüzdanları önemli bir hareket sergilediğinden, piyasa dinamiklerinde dinamik bir değişime yol açtı. BitMEX Research’ün son bulguları, spot Bitcoin ETF’sinin başı çektiği pazar manzarasının yeniden şekillendiğini gösteriyor.

Bu arada, Grayscale (GBTC) yaklaşık 5,967 milyar ABD dolarına eşdeğer 143.559,4 BTC’lik net bir çıkış yaşarken, diğer dokuz ETF 175.562,2 BTC’lik net bir girişe tanık oldu ve Grayscale’in çıkışını dengeledi. Özellikle, BlackRock IBIT 72.411,9 BTC’lik net girişle en önde yer alıyor. Onu 58.877,6 BTC’lik net girişle Fidelity FBTC yakından takip ediyor.

Kaynak: Santiment

Öte yandan, on-chain veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin’in 41.000 ila 44.000 dolar arasında değişen fiyatına rağmen balina cüzdanları arasında önemli bir faaliyet olduğunu ortaya koyuyor. Böylece, ortaya çıkan anlatıya başka bir katman daha ekliyor. Güncellemeye göre, 1K-10K BTC cüzdanlarının sayısı 1 Şubat’ta Kasım 2022’den bu yana en yüksek olan 1.958’e yükselirken, 100-1K BTC içeren cüzdanlar aynı dönemden bu yana en düşük olan 13.735’e ulaştı. Bu arada Santiment’in verileri, balinaların devam eden fiyat konsolidasyonunun ortasında kendilerini stratejik olarak konumlandırması, duyarlılığı ve ticaret modellerini etkilemesi nedeniyle potansiyel piyasa oynaklığına işaret ediyor.

Kaynak: BitMEX Research

BTC, altın ve gayrimenkule hükmedecek mi?

Ünlü kripto analisti PlanB, Bitcoin’in gelecekteki kıtlığı için cesur bir tahmin paylaştı. Analist, onu altın ve gayrimenkulle karşılaştırdı. PlanB, Nisan ayındaki Bitcoin halving etkinliğinin ardından, BTC’nin kıtlığının altın ve gayrimenkulü geçeceğini söylüyor. Bu doğrultuda, potansiyel olarak 10 trilyon doları aşan bir piyasa değerine yol açacağını iddia ediyor.

Mevcut Bitcoin piyasa değeri 1 trilyon doların altında. Bunu dikkate aldığımızda, bu öngörü Bitcoin fiyatının 500.000 doların üzerine çıkabileceği anlamına geliyor. Buna ek olarak PlanB, Stok-Akış (S2F) oranlarına atıf yaparak bu tahmini destekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx