Bakan Bayraktar: Erzincan’daki heyelanda şirketin zafiyeti var, hesabını soracağız

Erzincan‘da Anagold Madencilik’e ait Çöpler Maden Sahası’nda meydana gelen toprak kaymasında göçük altında kalan 9 işçiden hala haber yok. Arama kurtarma çalışmalarına ilişkin bilgi veren Bakan Bayraktar, işletmeci şirketin özellikle yönetim düzeyinde bir zafiyet içerisinde olduğunu belirtti.

ÇALIŞMALAR 24 SAAT ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Toprak altında kalan işçilerin yakınlarının üzüntülü bekleyişi sürüyor

“YÖNETİM DÜZEYİNDE BİR ZAFİYET VAR”

Madende yaşanan kazaya ilişkin açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ise, “Bu konularla alakalı kimlerin sorumluluğu varsa onların yargı önüne çıkmasını ve hesap vermesini temin edeceğiz. Milletimizin hiçbir endişesi olmasın. Şirketin özellikle yönetim düzeyinde bir zafiyet içerisinde olduğunu görüyoruz.Çünkü hala söz konusu yabancı şirketin temsilcileri burada değiller. Bu tabii işin beraberinde bakmamız gereken bir konudur. Bu konuya da şu önümüzdeki arama kurtarma sürecini bitirdikten sonra yoğun bir şekilde bakacağız” ifadelerine yer verdi.

“İZİN SÜRECİNDE SIKINTI YOK”

Bakan Bayraktar, izin süreciyle ilgili yöneltilen bir soruya ise “Bu tesisin izinleri ile alakalı sürecinde herhangi bir sıkıntı yok. Gerekli izinler ilgili tüm kurumlardan alınmış gözüküyor. Ama uygulama noktasında ilgili bakanlıklar soruşturmayı yürütüyor. Bunların neticelerini en kısa zamanda alıp sizlerle paylaşacağız. Hiçbir şeyin üstünün örtülmeyeceğini söyleyebiliriz” cevabını verdi.

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx