Ayaneo Next Lite, SteamOS Kullanacak

Geçmişte Windows tabanlı el tipi oyun bilgisayarları piyasaya süren Ayaneo, yakın zamanda SteamOS kullanacak Ayaneo Next Lite taşınabilir oyun bilgisayarını tanıttı. Bir blog yazısında şirket, cihazın Valve’ın Steam Deck’te kullandığı SteamOS’u ile önceden yüklenmiş olarak geleceğini doğruladı.

Bu, Ayaneo Next taşınabilir oyun bilgisayarı serisine eklenen yeni bir ürün olacak. Hem Ayaneo Next hem de Ayaneo Next Pro’nun fiyatı normalde 1.000 doların üzerinde. Ayaneo Next Lite’ın ise diğer bazı ürünlerden daha uygun fiyatlı bir el tipi oyun bilgisayarı olması bekleniyor.

Şirket, yeni SteamOS el cihazının “Explore tasarım dilini ve NEXT Grip ergonomik tutamaklarını miras aldığını” söylüyor. Ayrıca cihaz, 800P çözünürlüklü ekrana sahip 7 inçlik bir ekrana, 47Wh büyük kapasiteli bir pile, Hall algılamalı joystick’e ve X ekseni doğrusal motorlara sahip olacak. Diğer donanım özelliklerinden bahsedilmese de bu yeni cihazın geçmişte şirketin diğer Ayaneo Windows PC’lerinde olduğu gibi bir AMD Ryzen işlemci kullanacağını bekleyebiliriz.

Ayaneo Next Lite siparişleri 11 Ocak tarihinde Ayaneo’nun sitesinde başlayacak ve böylece fiyatı ile daha fazlasını öğrenmiş olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx