Xiaomi 13 serisi şekilleniyor: İşlemci koltuğundaki isimler belli oldu!

Ürettiği elektronik ürünlerle teknoloji dünyasında önemli bir yer edinen Xiaomi, başarısını akıllı telefon sektöründe de sürdürüyor. Şirket, amiral gemisi olarak geçtiğimiz haftalarda Xiaomi 12S serisini tanıtmıştı. Çalışmalarında es vermeyen teknoloji devi, Xiaomi 13 serisi için kolları sıvadı.

Xiaomi 13 serisinde, Surge P1 ve Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti olacak

Popüler sızıntı kaynağı Digital Chat Station, serinin işlemcisi hakkında bilgiler verdi. Buna göre Xiaomi 13 serisi, bazı bölgelerde şirketin kendi işlemcisi olan Surge P1 ile piyasaya sürülecek. Öte yandan teknoloji devi, Xiaomi 13 serisi ile yine bir ilke imza atmak istiyor

Teknoloji devi, Xiaomi 13 serisinde Qualcomm’un beklenen amiral gemisi işlemcisi olan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini kullanacak. Şirket, henüz çıkmamış bu yonga setini kullanan ilk şirket olabilir. İşlemcinin teknik özellikleri hakkında da bilgiler ulaşmaya başladı.

gelen bilgiler ışığında Snapdragon 8 Gen 2, selefinde olduğu gibi TSMC’nin 4 nm fabrikasyon sürecinden geçecek. Aynı zamanda bir adet Cortex X3, iki adet Cortex A720, iki adet A710 ve üç adet Cortex A510 çekirdeklerine ev sahipliği yapacak. Grafik tarafında ise Adreno 740 bizleri karşılayacak.

Öte yandan gelen bilgiler, Cihazın ince ve hafif bir gövdeye sahip olacağını söylüyor. 100 watt ve üzeri bir değerde hızlı şarj desteğinin sunulacağı modelde işlemci şirketin geliştirdiği hızlı şarjlı bir IC ile birleştirik halde gelecek. Ek olarak kesin olmamakla birlikte 2K geniş ekrana sahip olacağına dair haberler de bizlere ulaşıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.