Tiktoker, İphone Pilini Üç Saate Kadar Arttırma Hilesini Paylaşmasıyla Dikkatleri Üzerine Çekti

iPhone’un pili, kullanıcıları için her vakit bir kaygı kaynağı olmuştur. Her yeni seride pil ömrü biraz daha iyileşse de kullanıcılar için asla kâfi olmuyor. Hatta kimileri çok güzel pil ömrü sunduğu için Android telefonların üstün olduğu alanlardan biri. Lakin, iPhone’ nunuzun pilinin daha uzun müddet dayanmasını sağlayacak kimi hileler var. Bir iPhone’un pil ömrünü artırmanın tek yolu, gerekli olmayan birtakım özellikleri kapatmaktır. Kadamba ismiyle anılan bir TikToker, iPhone’un pil ömrünün optimize edilebileceği birkaç püf noktası ve ipucu paylaştı.

TİKTOKER, İPHONE PİLİNİ ÜÇ SAATE KADAR ARTTIRMA HİLESİNİ PAYLAŞMASIYLA DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ– Art Planda Uygulama Yenilemeyi Devre Dışı Bırak

İPhone’un pilinden tasarruf etmenize yardımcı olabilecek birinci şey, art planda uygulama yenilemeyi devre dışı bırakmaktır. Art planda uygulama yenilemeyi devre dışı bırakırsanız, uygulamanın art planda tüm aktiflikleri gerçekleştirmesine müsaade verir. Bu özellik son derece kullanışlı olmasına karşın, sadece taşınabilir bilgilerinizi kemirir, birebir vakitte telefonunuzun pilini de tesirler. Düşük güç modunu açtığınızda, art planda uygulama yenileme otomatik olarak devre dışı bırakılır.

İPhone’unuzda art plan uygulaması yenilemesini devre dışı bırakmak için, Ayarlar’a, akabinde Genel’e ve Art Plan Uygulaması Yenileme’ye gidin ve akabinde özelliği kapatma seçeneğine sahip olursunuz.

– Hareket Ayarlarını Değiştirin

TikTokter, iPhone’daki istenmeyen lakin süslü efektlerden kimilerini azaltabilirseniz, çok fazla pil tasarrufu yapabileceğinizi paylaştı. iPhone’unuzdaki gereksiz hareketi azaltmak için Erişilebilirlik’e, akabinde Hareket’e gidin ve akabinde Hareketi azalt ‘ı açın. Akabinde, Otomatik Oynat Bildiri Efektlerini ve Otomatik Oynat Görüntü Ön izlemelerini kapatırsınız.

– İphone Tahlillerini Ve Sistem Hizmetlerini Kapatın

Pilden tasarruf edebileceğiniz öbür bir yol de iPhone Analytics’i kapatmaktır. iPhone Analytics’i kapatmak sırf telefonun pilinden tasarruf etmekle kalmaz, birebir vakitte size daha fazla mahremiyet sağlar. Bu özellik, iPhone’unuzdan pilinizi tüketen Apple’a data gönderir. iPhone Analytics, Apple’a bilgi gönderirken saklılık sıkıntılarını da gündeme getiriyor.
iPhone Analytics’i kapatmak için. Ayarlar > Kapalılık > Tahlil > iPhone Tahlillerini Paylaşmayı Kapat seçeneğine gidebilirsiniz. Benzeri biçimde, daima art planda çalıştığı ve iPhone’unuzun pilini tükettiği için Sistem Hizmetlerini de kapatabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.