Teröristlerin kullandığı mağaradan İsveç imali tanksavar çıktı

Ulusal Savunma Bakanlığı, Pençe- Kilit Operasyonu kapsamında tespit edilen mağaralarda çeşitli çapta silah ve mühimmatın yanı sıra İsveç imali tanksavar silahı AT-4 de ele geçirildiğini duyurdu. 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya nazaran; teröristlerin 5 askeri şehit ettiği hain hücum sonrasında Pençe-Kilit bölgesindeki operasyonlar kuvvetli hava ve arazi koşullarına karşın artarak devam ediyor. Sıkıştırıldıkları mağarada teslim ol davetlerine ateşle karşılık veren bir küme teröristi etkisiz hale getiren komandolar, bölgede öbür mağaraları da tespit etti.

Alınan güvenlik tedbirlerinin akabinde teröristlerin tek tek inlerine giren Mehmetçik, mağaralarda teröristlerin akınlarda kullandıkları çok sayıda mühimmat, silah araç-gereç ele geçirdi.

Öte yandan mağaralarda televizyonlar, uydu alıcıları, ısıtıcılar, jeneratörler, hayat gereçleri de bulundu. Odalara bölünen mağaralardan birinin çok katlı olduğu, merdivenle alt katlara erişimin sağlandığı, bu mağaranın örgütün kelamda yöneticileri tarafından kullanıldığının değerlendirildiği belirtildi.

Mağaralarda çeşitli çapta silah ve mühimmat ele geçirilirken bunların ortasında İsveç üretimi AT-4 tanksavarlar da dikkat çekti. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.