Şehit mezarlarına ‘PKK’ yazan sanık hakkında sürpriz karar!

Körfez ilçesinde bulunan şehitlikte, 6 Kasım 2021’de meydana gelen olayda; 2015 yılında Siirt’te şehit olan Emre Kaan Arlı, 2006’da Hakkari’de şehit olan Halil İbrahim Arslan, 1996’da Sivas’ta şehit olan Düzgün Kılavuz ve 1995’te Bingöl’de şehit olan Başar Baran Varlı’nın mezarlarına ‘PKK’ yazan kişi, toplumsal medyadan fotoğrafları da paylaşarak küfretti. Polisin kimliğini belirlediği Ferhat Şahin, gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Şahin, çıkarıldığı hakimlikçe çıkarıldı.

Ferhat Şahin hakkında ‘zincirleme biçimde terör örgütü propagandası yapmak’, 4 kere ‘kişinin anısına hakaret’ ve 4 sefer ‘ibadethanelere ve mezarlıklara ziyan verme’ kabahatinden Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın 27 Ocak’taki birinci duruşmasına SEGBİS ile katılan sanık Ferhat Şahin, şehit yakını Y.A.’nın tabiri alındığı sırada ortaya girerek, şehide küfretti. Mahkeme lideri, çabucak müdahale ederek, sistemin sesini kapattı.

AKIL SIHHATİ RAPORU BEKLENECEK

Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde davanın görülmesine devam edildi. Mahkeme salonunda Ferhat Şahin, hazır bulundu. Sanık hakkında İsimli Tıp Kurumu’ndan istenilen akıl sıhhati raporunun şimdi gelmediğinin anlaşılması üzerine mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi. Sanığın tahliye talebini pahalandıran heyet, tutuklu kaldığı müddet ve infaz kararlarını göz önüne alarak tahliye kararı verdi.

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.