Putin ile Selman ortasında “petrol” görüşmesi

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile dünya petrol piyasasındaki durumu görüştü.

Kremlin Sarayı’ndan yapılan açıklamaya nazaran, Putin ve Selman gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Rusya ile Suudi Arabistan ortasındaki bağlantılarda ulaşılan dostluk seviyesi hakkında olumlu değerlendirmelerde bulundu.

Karşılıklı fayda sağlayan ticari ve ekonomik bağların genişletilmesine vurgu yapılarak ikili iş birliğinin aktüel bahislerinin ele alındığı görüşmede, dünya petrol piyasasındaki durum müzakere edildi.

OPEC+ çerçevesinde daha fazla uyumun ehemmiyetinin vurgulandığı görüşmede, bu formata katılan ülkelerin global güç piyasasında gerekli istikrar ve istikrarı korumak için yükümlülüklerini dengeli bir formda yerine getirmelerinden duyulan memnuniyet vurgulandı.

İran’ın başşehri Tahran’da 19 Temmuz’da yapılan Astana Formatı’nda Üçlü Tepe toplantısının sonuçları dikkate alınarak Suriye sıkıntısının de ele alındığı görüşmede, temasların çeşitli seviyelerde devam ettirilmesi kararlaştırıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.