Öğretmen yaz seminerleri 2022: Öğretmen seminerleri ne vakit, online mı, yüz yüze mi?

2021-2022 eğitim öğretim devrinin sona ermesine sayılı günler kalırken öğretmenlerin gündeminde haziran periyodu seminerleri yer aldı.

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) kadrosunda görevli 1 milyona yakın öğretmene yönelik gerçekleştirilen mesleksel çalışma programının ayrıntıları belirlendi.

Ardından öğretmenler, seminer tarihleriyle birlikte seminerlerin nasıl yapılacağını sorgulamaya başladı.

Yaz Devri Mesleksel Çalışma Programı yüz yüze mi yoksa uzaktan mı yapılacak merak ediliyor.

Pekala 2022 Öğretmen seminerleri ne vakit yapılacak, kaç hafta sürecek, zorunlu mu? Öğretmen seminerleri nasıl olacak, online mı, yüz yüze mi? İşte ayrıntılar…

2022 Öğretmen seminerleri ne vakit ve nasıl yapılacak?

Öğretmenlerin 2022 Haziran devri mesleksel çalışma programı, 20-24 Haziran tarihleri ortasında gerçekleştirilecek.

Yaz Periyodu Mesleksel Çalışma Programı, Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden online olarak yapılacak.

Öğretmenlere mesleksel çalışma periyodunda günde 3 saat, toplamda ise 15 saat ek ders fiyatı ödemesi yapılacak.

ÖBA’ya nasıl giriş yapılır?

Öğretmenler “www.oba.gov.tr” adresinden MEBBİS ya da e-devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak sunulan eğitim hususlarından birine ya da isterlerse daha fazlasına iştirak sağlayabilecek.

Seminerleri tamamlayan öğretmenlere “seminer iştirak belgesi” MEBBİS hizmet içi eğitim modülünden e-sertifika olarak temin edilecek.

İdari müsaadeli sayılacak

Öğretmenlere iki muştusunun olduğunu söyleyen Bakan Özer, “Mesleki çalışma devirlerinde, ikinci periyot ve orta periyotta olduğu üzere okul kapandıktan sonra 20-24 Haziran tarihleri ortasındaki mesleksel çalışma devrinde yani seminerler haftasında öğretmenlerimize müsaade veriyoruz, okula gelmeyecekler.

Öğretmen Bilişim Ağı ile uzaktan eğitim yoluyla mesleksel gelişimlerini tamamlayacaklar. Birinci müjdemiz bu. İkincisi 27-30 Haziran tarihleri ortasında da Bakanlık tarafından idari müsaadeli sayılacaklar. 1 Temmuz’a kadar öğretmenlerimiz kendi teşebbüslerini kendileri planlayacaklar.” açıklamasında bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.