Netflix’ten sinemalar için yeni karar: Sinema salonlarındaki gösterim müddetleri uzuyor

Netflix, Bıçaklar Çekildi (Knives Out) devam sineması de dahil olmak üzere kimi sinemalarını platformda yayınlanmadan evvel sinemalarda daha uzun mühlet tutmayı planlıyor.

Yeni reklam modeli, şifre paylaşımı için tedbirler ve canlı yayın planları derken akış devi artık de kendi sinemalarının yayınlanma prensibini değiştirmek için hazırlanıyor.

Bloomberg’in haberine nazaran; Netflix, bu yıl sinemalarda 45 günlük özel bir sinema gösterimiyle kimi sinemalar yayınlamayı düşünüyor. Yeni planla ele alınan sinemalardan ikisi, “Knives Out”un devamı ve direktör Alejandro González Iñárritu’nun “Bardo”su.

Birinci “Knives Out”, dünya çapında 311 milyon dolar hasılat elde ederek sürpriz bir gişe rekoru kırmıştı. Netflix de bu başarıyı devam ettirmek için geçen yıl 400 milyon dolardan fazla bir mutabakatla iki devam sinemasını duyurmuştu.

Netflix, sinema salonlarındaki gösterimlerin daha uzun olması konusunda uzun müddettir son derece dirençli bir duruş sergiliyordu. Hatta son olarak Oscar adaylıkları da elde eden “Don’t Look Up” ve “The Power of the Dog” için iki haftalık gösterim mühletleri vermişti.

“SİNEMANIN KAPISI NETFLIX’E HER VAKİT AÇIK”

Netflix’in sinema salonlarına bu aralı duruşuna karşılık, Ulusal Tiyatro Sahipleri Birliği’nin CEO’su John Fithian geçtiğimiz günlerde Insider’a verdiği bir röportajda, “Yayın şirketlerinin daha uzun gösterim mühletlerine her vakit açığız. Daha büyük bir sinema gösterimi stratejisiyle gitmek istiyorlarsa, sinemanın kapısı Netflix’e açık” demişti.

Netflix de bu yaklaşıma kayıtsız kalmayacak üzere görünüyor. Platform, Insider’ın haberine nazaran kendi sinemalarını yayın akışında erişilebilir hale getirmeden evvel sinema salonlarındaki gösterim müddetlerini uzatmayı planlıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.