Nedim Şener Finlandiya’nın NATO üyeliğine dayanak veren CHP’ye sordu: Ne vakit Türkiye’nin yanında olacaksınız?

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı harekat sonrası kendilerini garanti altına almak isteyen İsveç ve Finlandiya NATO’ya üyelik için resmi müracaat yapmıştı.

Müracaatın akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz şu anda İsveç ve Finlandiya ile ilgili gelişmeleri takip ediyoruz lakin olumlu bir niyet içerisinde değiliz. Teröristleri teslim etmeyeceklerine dair iletileri var. Bu iki ülkenin NATO’ya girmelerine ‘Evet’ demeyiz” açıklamasında bulunmuştu.

Diplomasi trafiği devam ederken CHP’li Ünal Çeviköz’den reaksiyon çeken bir çıkış geldi. Finlandiya medyasına konuşan Çeviköz, Türkiye’yi şikayet etti.

TÜRKİYE’Yİ ŞİKAYET ETTİ

Çeviköz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Finlandiya’nın NATO üyeliği yolunda PKK/YPG meselesini gündeme getirmesinin taktiksel bir kusur olduğunu belirtirken, “NATO ortaklarımızdan güçlü yansılar almasına şaşmamalı” tabirlerini kullandı.

CHP’nin Finlandiya’nın NATO üyeliğini desteklemeye hazır olduğunu söz eden Çeviköz, “Atatürk de Finlandiya’yı severdi.” diye konuştu.

Gazeteci Nedim Şener, Çeviköz’ün bu açıklamalarına toplumsal medya hesabından reaksiyon gösterdi. “Ne vakit Türkiye’nin yanında olacaklar?” diye soran Şener şu tabirleri kullandı:

“S-400’de Amerika’nın, Doğu Akdeniz’de Yunanistan’ın, Karabağ savaşında Ermenistan’ın, teskerede HDP/PKK’nın, artık de PKK’yı destekleyen Finlandiya’nın yanında. Ne vakit Türkiye’nin yanında olacaklar? Yazıklar olsun. ‘Ama biz Atatürkçü, Kuvayı Milliyeciyiz’ derler birazdan.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.