Müteahhitlerden iş bırakma eylemini bitirme kararı

Çimento fiyatlarını protesto etmek için 9 Eylül’de iş bırakan müteahhitler, boykotlarını bugün bitireceklerini duyurdu.

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu’ndan (İMKON) yapılan yazılı açıklamada, “9 Eylül’de başladığımız boykot ve iş durdurma eylemimizi 24 Eylül 2021 saat 17.00’da sonlandırıyoruz.
Bundan sonraki sorumluluk tamamen hükümetin ve ilgili kurumlarındır. Makul maliyetlerle inşaatların bir an önce üretime geçmeleri gerekir, aksi durumda konut fiyatları ve kira artışlarının önüne geçilemeyecektir” denildi.

İMKON üyelerinin, boykotun sonlarına doğru kendi aralarında yeniden bir toplantı yapıp, boykota devam edip etmeme kararını değerlendirecekleri ifade edilmişti. Dün yapılan toplantıda boykotu bitirme kararı alınmış oldu.

EYLEMİN BAŞARIYA ULAŞTIĞI İLERİ SÜRÜLDÜ

Boykot, 40 ilde 120 bin İMKON üyesini kapsıyordu.

Açıklamada, söz konusu boykotla yetkililere, muhataplara ve kamuoyuna farkındalık açısından gerekli mesajın verildiği, bu anlamda boykot ve iş bırakma çağrısının önemli derecede başarıya ulaştığının belirtilmesi dikkat çekti.

“Boykot ve iş durdurma eylemimiz, Türkiye kamuoyunun dikkatini çekmiş, fahiş fiyat artışları sayın Cumhurbaşkanının günlük siyasi açıklamalarında yer bulmuştur” denilen açıklamada “Sayın Cumhurbaşkanımızın fahiş fiyat artışlarıyla ilgili başlattığı takip sürecini ve önleyici tüm tedbirleri destekliyoruz” ifadelerine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

Son bir yılda çimento fiyatlarındaki artışın yüzde 200’ü bulduğunu öne süren İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, ağustos ayında 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.