Mustafa Sarıgül Yunanistan parlamentosunda bayrak açtı

Yunanistan ile Türkiye ortasında tansiyon devam ederken Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, Başşehir Atina’daki Yunan Parlamentosu önünde Türk bayrağı açtı.

Sarıgül burada yaptığı açıklamada, “Şu anda Yunanistan’dayım. Amerika’dan medet umma, Türkiye’den dostluk orta. Miçotakis silahlardan elini çek. Barışa gel bak biz buradayız” tabirlerini kullandı.

Sarıgül şöyle devam etti: “Yunanistan Parlamentosu önünden Yunan halkını sevgiyle, hürmetle selamlıyorum. Buradan, Yunanistan Başbakanı Sayın Miçotakis’e ve Yunan halkına sesleniyorum. Sayın Başbakan, ülkelerimiz ortasındaki meseleleri, iç siyaset gereci yapmanızı gerçek bulmuyorum. Bu tavrınız problemlerimizi daha da ağırlaştırıyor. Aramızdaki uyuşmazlıkları, diyalog ve müzakere prosedürleriyle çözebiliriz. Silahlanmaya, ekonomik gücünüzün çok ötesinde para ayırıyor, çocuklarınızın geleceğini harcıyorsunuz. Silâha bu kadar para harcamanız çok anlamsız ve gereksiz.
Ne yapacaksınız bu kadar silâhı? Amerikan askerlerini çağırdınız, silahlarını yığdınız, ülkenizi Amerikan üssü yaptınız. Kendinizi inançta hissetmek için, ABD’ye gereksiniminiz yok. Türkiye, hangi komşusunu tehdit etmiş ki sizi etsin? Biz barışçı bir ülkeyiz. Büyük Atatürk’ün bize gösterdiği maksat barıştır.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.