Mete Gazoz: Daha çok madalya kazanmak istiyorum

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan Mete Gazoz ve Almanya’da geçen ay düzenlenen Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda birincilik elde eden Gülnaz Büşranur Coşkun, muvaffakiyetlerini devam ettirmek istiyor.

Milli okçular, Belek Turizm Merkezi’nde gerçekleştirilen ulusal kadro kampında çalışmalarını orta vermeden sürdürüyor.Tokyo’da elde ettiği muvaffakiyetin akabinde daha çok tanındığını lisana getiren Mete Gazoz, sokağa çıktığında insanların yanına gelip fotoğraf çekilmek istediklerini belirterek, “Saha içinde aldığımız muvaffakiyetlerin saha dışında herkesçe bilinmesi hoş hissettiriyor. Fakat, saha dışındaki bu ilginin saha içine çok bir tesiri olmadı.” diye konuştu.

“Umarım ki finale çıkarız”

Geçen haziran ayında Almanya’da düzenlenen Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda, klasik yay bayanlar kategorisinde Avrupa şampiyonu olan ulusal atlet Gülnaz Büşranur Coşkun ise elde ettiği şampiyonlukla bu yıl ki en büyük gayesini gerçekleştirdiğini söyledi.

Kolombiya’nın Medellin kentinde 18 Temmuz’da başlayacak Dünya Kupası’nın 4. ve son ayağına katılacaklarını aktaran Coşkun, “Dünya Kupası’nda hem kadro olarak hem de kişisel olarak çok hoş şeyler yapmak istiyoruz. Umarım ki finale çıkarız. Birinci oluruz diye umuyorum.” dedi.

Coşkun, 2016 Rio ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılmayı kıl hissesi kaçırdığını, bu yüzden artık kendisine olimpiyat gayesi koymadığını, her gittiği müsabakada başarılı olmaya çalıştığını kaydetti.

“Olimpiyat altını karakteri üzerindeki olumlu tesir yaptı”

Okçuluk Ulusal Ekipler Teknik Yöneticisi Göktuğ Ergin de Mete Gazoz’un kazandığı olimpiyat madalyasından sonra olgunlaştığını, ileriye dönük daha sağlam adımlarla ilerlediğini söyledi.

Milli atletin evvelki yıllara göre daha düşük bir tempoda 2022 yılı yarışlarına hazırlanmasına rağmen katıldığı yarışlarda farkını ve kalitesini ortaya koymaya devam ettiğini vurgulayan Ergin, “Mete önümüzdeki yıl çok daha güçlü olacak. Bunun emarelerini de şu ana kadar katıldığı yarışlarda gösteriyor. Olimpiyat altınının onun karakteri üzerindeki olumlu tesiri, bizi önümüzdeki yıllara çok daha umutlu bakmaya yönlendiriyor.” diye konuştu.

“Potansiyeli çok daha fazla”

AA’nın haberine nazaran; ulusal atletin daima kendini geliştirdiğini ve muvaffakiyetinin da daima artarak devam ettiğini aktaran Ergin, “Bu yıl mesleğinin tepesine ulaşmış üzere gözükse de potansiyeli çok daha fazla. 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda Gülnaz Büşranur Coşkun’un da yer aldığı bayan ulusal ekibimizin madalya alabileceğini düşünüyoruz.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.