Mahmut Özer’de 15 Temmuz iletisi

15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından düzenlenen darbe teşebbüsünün üzerinden 6 yıl geçti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü ile ilgili bir bildiri yayımladı.

Mahmut Özer paylaşımında; demokrasiye, ulusal bedellere ve eğitimin kıymetine dikkati çekti.

“Kahramanlarımızı, bu aziz millet asla unutmayacaktır”

Bakan Özer, “Milli mukadderatın zaferle tecelli ettiği o kutlu günde vatan evlatları, sinsice planlanan darbe teşebbüsünü bertaraf ederek FETÖ’nün kirli oyunlarını sonuçsuz bırakmıştır.

15 Temmuz 2016’da milletimize ve demokrasimizin teminatı olan Gazi Meclis’imize kasteden hain odaklara, canını hiçe sayarak destansı bir çabayla karşılık veren kahramanlarımızı, bu aziz millet asla unutmayacaktır.” sözlerini kullandı.


İHA’nın haberine nazaran; Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bildirisinde şu kelamlara yer verdi;

“Demokrasi kavramının gelecek nesillere hakikat anlatılması için çalışmalarımıza aralıksız devam etmekteyiz”

“Uğruna şehadete erilen dava, millet davası; ulusal iradenin üstünde hiçbir gücü kabullenmeme idealidir. Bu nedenle kuşaktan nesile anlatılacak olan bu kutsal gün, gelecek jenerasyonlara şiar olacaktır.

Eğitimin temel hedeflerinden biri de bireyin yaradılışında var olan kabiliyetlerin geliştirilmesidir. Bu şuurla ulusal pahaların kazanılmasında eğitimi fonksiyonel hale getirmek, temel gayemizdir.

15 Temmuz 2016 yılında yaşananlar, bizlere eğitimin her bahiste olduğu üzere demokrasiye olan inancın bireyler tarafından özümsenmesinde de kıymetli bir fonksiyonu olduğunu ortaya koymuştur.

Bu nedenle Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak ‘demokrasi’ kavramının gelecek nesillere hakikat anlatılması, çocuklarımızın her manada demokrasi kültürünü samimiyetle benimsemesi ve ulusal iradenin gücüne canı gönülden inanması için çalışmalarımıza aralıksız devam etmekteyiz.

15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde milletimizin her daim birlik ve beraberlik içinde olmasını temenni ediyorum. Demokrasiye duyduğu inanç ve hassasiyet ile dünyada eşine az rastlanır bir azimle ülkesine sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

15 Temmuz demokrasi şehitlerimize büyük Allah’tan rahmet; yakınlarına sabır, gazilerimize uzun ömürler diliyorum.”


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.