Lider Erdoğan’dan 81 ile konut müjdesi! Ayrıntılar muhakkak oldu! Kira fiyatlarını düşürecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın akabinde açıklamalarda bulundu. Lider Erdoğan milyonlarca vatandaşın merakla beklediği konut muştusunun ayrıntılarını duyurdu.

‘BU ADIM KİRA FİYATLARINI DA DÜŞÜRECEK’

Bu adımın kira fiyatlarını da düşüreceğini belirten Lider Erdoğan ‘Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut atağını başlatıyoruz. Birinci defa konut sahibi olacak vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği projeyle ilgili hazırlıklar bitmek üzere. Vatandaşlarımızı kira öder üzere taksitle mesken sahibi yapacağız. Bu adım son devirde önemli şikayet konusu olan kiraların düşmesine de yol açacak. He vakit olduğu üzere bu projede de şehit yakınları ve gazilerimiz ile emeklilerimize de özel bir kontenjan ayıracağız. Birinci kere evlenen gençlerimiz bu projede kota sahibi olacak. Önümüzdeki ay tanıtım toplantısıyla tüm ayrıntılarını milletimize duyuracağız” ifadelerini kullandı.

Ülkenin 81 kentinde sürat kesmeden toplu konut projelerini sürdürdüklerini aktaran Erdoğan, şöyle konuştu;

Pek çok vilayetimizde kent içinde kalan sanayi alanlarını dışarıya taşıyor, bu husustaki talepleri de hızla yerine getiriyoruz. Artık de Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut atağını başlatıyoruz. Birinci kere mesken sahibi olacak vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği bu projeyle ilgili hazırlıklar bitmek üzeredir. Vatandaşlarımızı kira öder üzere taksitlerle, mahallî ve yatay mimari anlayışına nazaran inşa edilmiş konut projeleriyle mesken sahibi yapacağız. Sıfır atık uyumlu, güç verimli, iklim dostu materyallerle yapılacak bu konut projelerinin tamamında yenilenebilir güç sistemleri kullanılacaktır. Emelimiz, salgın periyodunda daralan konut arzını süratle artırarak hem inşaat dalını canlandırmak hem de insanımızın erişebilir kurallarda mesken sahibi olmasını temin etmektir. Bu adım, son periyotta önemli şikayet konusu olan kiraların da düşmesine yol açacaktır. Her vakit olduğu üzere bu projede de şehit yakınları ve gazilerimiz ile emeklilerimize özel bir kontenjan ayıracağız. Ayrıyeten, birinci sefer evlenen gençlerimiz de bu projede kota sahibi olacaktır.

Gelecek ay bir tanıtım toplantısıyla tüm ayrıntılarını duyuracakları bu konut kampanyasının şimdiden ülkeye güzel olmasını dileyen Erdoğan, projenin yürütücüsü olan Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile TOKİ’yi tebrik etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.