KYK yurtları ne vakit ve kimlere fiyatsız olacak? Gençlere müjde!

Kabine toplantısının akabinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğrencilere sevindiren bir haber verdi.

Okul tatili vesilesiyle gençlerin yaz aylarını verimli geçirmesi ismine spor okullarına katılması için harekete geçildi.

Erdoğan, “Okulların tatil olmasıyla birlikte gençlerimizin yaz aylarını verimli halde değerlendirmelerine katkı sunacağımıza inandığım iki projeyi başlatıyoruz. Spor okulları 81 vilayetlerimizin tamamında açık olacaktır. Yüzme, tenis, eskrim, jimnastikten güreşe sporun her alanında faaliyet gösteren bu okullarımızdan evlatlarımız istifade etmiştir.” şeklinde konuştu.

Gençlere sunulan imkanlar doğrultusunda belirlenen kurallarda KYK yurtlarında fiyatsız konaklama da sağlanacak.

Peki KYK yurtları ne vakit fiyatsız? KYK yurtları kimlere fiyatsız? İşte merak edilenler…

KYK yurtları ne vakit ve kimlere fiyatsız?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtları, 15 Temmuz-1 Eylül ortasında 18-25 yaş kümesi gençlere fiyatsız olarak konaklama imkanı sağlayacak.

Erdoğan, “Tüm çocuklarımızı, gençlerimizi spor okullarımıza davet ediyoruz. Yaz aylarında gönüllerince seyahat edebilmelerine imkan sağlayacak bir çarçabuk ilgilidir başka haberimiz. Yurtlarımız 15 Temmuz – 1 Eylül tarihleri ortasında 18-25 yaş kümesi ortasındaki evlatlarımızın fiyatsız konaklama imkanlarına sahip olacaktır.” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.