Konya’da, iş yerinde 55 bin liralık kablo çalan şüpheliler yakalandı

Konya’nın Selçuklu ilçesine bağlı Büyükkayacık Mahallesi 10589 Sokak üzerinde bulunan bir fabrikada, 13 Haziran günü, sanayi bölgesinde inşaatı devam eden bir fabrikanın çalışanları iş yerine geldiklerinde, burada bulunan kablo ve gereçlerin eksik olduğunu fark etti.

Olay yerine, Hırsızlık ve Yankesicilik Ofis Amirliği bağlı takımları sevk edildi.

Güvenlik kameralarını mercek altına alan gruplar, iş yerine plakasız bir aracın geldiğini ve şüphelilerden birinin kilitli olan bir odanın camını kürekle sökmeye çalıştığını, başarısız olunca ise kapının camını kırdığını tespit etti.

Ayrıca manzaralarda, şüphelilerin araca aldıkları materyallerle iş yerinden ayrıldıkları görüldü.

Şüphelilerin plakası tespit edildi

İHA’nın haberine nazaran; imajlardan yol çıkan polis takımları, şahısların kullandığı aracın plakasını tespit etmek için bölgede bulunan Kent Güvenlik Sistemi (KGS) imajlarını incelemeye aldı.

Şüphelilerin kullandığı kamyonetin plakasının 42 AGC 425 olduğu belirlenmesi üzerine, gruplar şahısları yakalamak için geniş bir çalışma başlattı.

Yapılan hazırlıkların akabinde şüphelilerin Tugay Ö., ve Sedef D. olduğu belirlendi.

Araç, kovalamacayla durduruldu

Şüphelilerin çalınan materyalleri satmak için sanayi bölgesinde olabileceğini pahalandıran polis takımları, şüphelilerin bulunduğu araca seyir halinde olduğu sırada dur ihtarında bulundu.

İhtara uymayarak kaçan ve polis aracına çarpan şoförün kullandığı araç, yaşanan kısa kovalamacanın akabinde durduruldu.

Çalınan materyaller, iş yeri sahibine teslim edildi

Araç şoförü ve araçta bulunan Sedef D., gözaltına alınırken, araçta inceleme yapan takımlar iş yerinden çalınan 55 bin lira kıymetindeki gereçleri iş yeri sahibine teslim etti.

Emniyette tabirleri alınan şüpheliler sevk edildikleri adliyede çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.