Kılıçdaroğlu: Asla umutsuz değilim, milletimiz de olmamalı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı münasebetiyle yazılı bir bildiri yayımladı.

Kılıçdaroğlu, bildirisinde “Ekonomik sıkışmışlığın içerisinde, artan şiddet olayları canımızı yakıyor. Lakin ben, asla umutsuz değilim, milletimiz de olmamalıdır” tabirlerini kullandı.

“Önce israf ve yolsuzlukların, akabinde da yoksulluğun tarihe gömüldüğü bir Türkiye’yi, daima birlikte, el ele inşa edeceğiz” diyen Kılıçdaroğlu şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ülke olarak güç günlerden geçtiğimizi, derin bir ekonomik buhranın içinde olduğumuzu hepimiz çok güzel biliyoruz. Tüm bu ekonomik sıkışmışlığın içerisinde, artan şiddet olayları canımızı yakıyor. Lakin ben, asla umutsuz değilim, milletimiz de olmamalıdır. Zira biz, yurttaşlarımıza bir kelam verdik, hoş Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Bunun için milletimizle vilayet il, ilçe ilçe, sokak sokak buluşuyor, dertleşiyor, kucaklaşıyoruz. Hiç kimsenin kimliği, inancı ve hayat üslubu hasebiyle ötekileştirilmediği, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, her meskende huzurun ve rahmetin olduğu, evvel israf ve yolsuzlukların, akabinde da yoksulluğun tarihe gömüldüğü bir Türkiye’yi, daima birlikte, el ele inşa edeceğiz.

Bu his ve fikirlerle, salgın hastalıkla çabanın ön safında yer alarak şehit düşen sıhhat çalışanımıza, zalimce katledilen avukatımıza, terörle çabada şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır ve başsağlığı diliyorum. Tüm milletimizin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.