Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı: İktidar olurlarsa yol haritaları ne olacak?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de çözülemeyecek hiçbir sorun olmadığını, iktidara geldiklerinde altı ay içerisinde topluma nefes aldıracaklarını söyledi. Erken seçime ait konuşan Kılıçdaroğlu, “Ne kadar erken sandığı getirirlerse millet bu kaostan, iktisat buhrandan kurtulur. Gecikilen her günün topluma maliyeti daha da ağır” dedi.

Millet İttifakı’nın çalışmalarına ait de bilgi veren Kılıçdaroğlu, üç komite kurduklarını aktardı. Kılıçdaroğlu, “Uzun vadeli strateji oluşturacak bir planlama heyeti. Buna stratejik planlama heyeti da denebilir. Devletin planlanması lazım” diye konuştu.

Sözcü’den Hürmet Öztürk’e açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, şu sözleri kullandı.

“Şunu hakikaten herkesin bilmesini isterim. Türkiye’de çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur. Bütün sıkıntılar çözülür. İktidar olursak en geç altı ay içinde bu topluma nefes aldıracağız. Altı ay içinde toplum şunu görecek: Hakikaten de yeni gelen iktidar, problemleri çözmek için en azından sorunu yaşayanları dinliyor. En azından tahlillerini kamuoyuyla paylaşıyor. En azından devlette liyakat sistemini getiriyor. En azından adalete vurgu yapıyor. En azından mutfaklardaki yangın nasıl söndürürüm diye bir efor harcıyor. Bunu toplum altı ay içinde görecek.

Ne kadar erken sandığı getirirlerse millet bu kaostan, iktisat buhrandan kurtulur. Gecikilen her günün topluma maliyeti daha da ağır. İşte, Türk Lirası’nın bedelini görüyorsunuz. Hayat pahalılığını, mutfaklardaki yangını görüyorsunuz. Hani bunları önlemek için alınan hiçbir tedbir de yok. Bugüne kadar yüzlerce paketler açtılar, açıkladılar. Nerede bu paketler? Hiçbirisi işe yaramadı, işsizlik derseniz kol geziyor. Halka şunu söylüyoruz: Meraklanmayın. Türkiye güçlü bir ülkedir. Bütün bu problemleri aşacak bilgisi de, birikimi de vardır. Siyaset bu meseleleri aşabilir. Sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyarak oy kullanın. O kadar. Yani futbol kadrosu fiyat üzere bir partiyi tutmayın.

‘MİLLET İTTİFAKI SİYASİ AHLAK KANUNU ÇIKARACAK’

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.