Kayseri’de 700 kişi CHP’ye katıldı, Kılıçdaroğlu ‘Artık hiçbir yer kale değildir’ dedi

Cumhuriyet Halk Partisi, yeni üye iştirakleri için Kayseri’de merasim düzenledi. Kayseri Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki merasimde 700 kişi partiye katıldı.

Sözcü‘den Müslüm Konutçu‘nin haberine nazaran, merasime CHP Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, CHP Kayseri Vilayet Lideri Ümit Özer, CHP Yüksek Disiplin Şurası üyesi Gonca Yelda Orhan ve parti üyeleri katıldı.

Salıcı, “Görünen o ki onlarda CHP’ye katılmanın getirdiği bir heyecan var. Teşekkür ediyoruz, ortamıza beğenilen geldiniz. Sizlerin sayesinde CHP büyüyor sizlerin sayesinde CHP genişliyor, sizlerin sayesinde CHP iktidara bir adım daha yaklaşıyor” dedi.

CHP’ye ağır bir ilgi olduğunu söyleyen CHP Kayseri Vilayet Lideri Ümit Özer ise şunları söyledi:

“Her geçen gün halkın partisine de takviye büyüyor. Gittiğimiz her yerde AKP’den sıkıntı yanan, oy verdikleri için pişman olan vatandaşlarımızı da dinliyoruz. Bir dokunup bin ah işitiyoruz. ‘Aldatıldık, kandırıldık, 20 yıldır oyalandık, artık yeter’ diyorlar. Halkın partisine katılarak haksızlığa adaletsizliğe ‘dur’ diyorlar. Bu kapsamda partimize ağır bir ilgi var.”

Kayseri’de son 5 ayda 324’ü bayan 121’i genç olmak üzere toplamda 700 yeni üyenin CHP’ye katıldığını belirten Özer, “Ülkeyi yıllardır adım adım karanlığa sürükleyenlere ‘dur’ diyen, ‘artık yeter’ diyerek aydınlık günlerin hasretini duyan ve ‘taşın altına bizde gövdemizi koyuyoruz’ diyen memleket sevdalıları var. Yürekleri bizimle atan vatandaşlarımız var. Ben hepsine çok teşekkür ediyorum” halinde konuştu. Konuşmaların akabinde partiye yeni katılan üyelere rozetleri takıldı.

KILIÇDAROĞLU: ARTIK HİÇBİR YER KALE DEĞİLDİR

AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek oy oranı çıkardığı Kayseri’de gerçekleşen bu üye iştirakleriyle ilgili CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir paylaşım yaptı.

Kayseri’nin ‘AK Parti’nin kalesi’ olarak görülmesiyle ilgili ileti tweet atan Kılıçdaroğlu, “Artık hiçbir yer kale değildir. Türkiye bizim, hepimizin! Her vilayette, ilçede, mahallede, köyde, mezrada büyük uyanışı görüyoruz. Gidiyoruz, tanışıyoruz, kucaklaşıyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.