İstanbul’da peruklu hırsız yakalandı

İstanbul Şişli’de Halide Edip Adıvar ve Kaptanpaşa Mahalleleri’nde 18 Nisan – 08 Haziran tarihleri ortasında 3 meskende hırsız yapılmasının akabinde polis grupları tarafından geniş çerçeveli çalışma başlatıldı.

Çalışmalar çerçevesinde kuşkulu şahsın kaçış istikametindeki güvenlik kamera manzaraları incelendi. Kuşkulu şahsın hırsızlık için belirlediği ikamet adresleri önünde aşikâr bir mühlet müşahede yaptığı ve tanınmamak için cerrahi maske, cerrahi eldiven ve peruk kullandığı tespit edildi.

Şahsın adreslerden toplam 40 bin lira pahasında mücevher ile bin lira para çaldığı belirlendi. Çalışmaların devamında kimlik bilgileri tespit edilen İ.A. isimli şahsın daima birebir güzergahı kullanarak kaçtığı belirlendi.

Şüpheli 18 Haziran’da saat 15.30 sıralarında Şişli’de Paşa Mahallesi’ndeki ikametine girdiği sırada yakalandı. Gözaltına alınan kuşkulu şahsın farklı tarihlerde Sarıyer’de 3 farklı “Evden Hırsızlık” cürmünün faili olduğu tespit edildi. Husus ile ilgili yakalanan kuşkulu şahıs, “Evden Hırsızlık” hatasından sevk edildiği isimli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.