Google Duo ve Meet tek bir uygulamada birleşiyor

Son yıllarda manzaralı görüşme uygulamalarını sıkça kullanıyoruz. Facebook ve WhatsApp başta olmak üzere birçok platform bu özelliği destekliyor. Lakin Google, hizmete sunduğu Google Duo uygulaması ile bu hizmeti bir adım öne taşımayı başarmıştı.

Birinci olarak 18 Mayıs 2016 yılında açıklanan Google Duo, 16 Ağustos 2016 yılında kullanıma sunuldu. Birinci başlarda marketlerden indiirlebilen uygulama, artık android işletim sistemlerine varsayılan olarak yüklü halde geliyor.

Googl Duo ve Google Meet birleşiyor

Google’ın, Meet ve Duo olmak üzere iki farklı manzaralı görüşme uygulaması bulunuyor. Vakit içerisinde iki uygulamanın da birbirine benzemesiyle harekete geçen Google, Duo servisi ile Meet’i birleştirme kararı aldı.

İki uygulamanın birleşimiyle oluşacak yeni platform, her iki platformun da özelliklerini tıpkı formda taşıyacak ve “Meet” ismini alacak. Velhasıl artık Google Duo uygulaması Meet’e transfer olacak.

İki hizmetin bir ortaya gelmesiyle birlikte Google Duo taşınabilir uygulaması, bir güncelleme alarak tüm Meet özelliklerini barındırmaya başlayacak. Bu yılın ilerleyen günlerinde de uygulamanın ismi Google Meet olarak değiştirilecek.

Birçok uygulamaya rakip olacak

Google’ın iki hizmetini birleştirmesiyle birlikte şirket, Apple’ın manzaralı konuşma hizmeti FaceTime, çoklu görüşme ve toplantı platformu Zoom ve WhatsApp’a yalnızca tek uygulamayla rakip olacak.

Google’a yakın kaynaklar, kelam konusu birleşmenin bu yıl içinde gerçekleşeceğini söylüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.