Galatasaray’ın yeni lideri muhakkak oluyor!

Galatasaray Spor Kulübü’nde inanılmaz seçimli genel şura bugün Galatasaray Lisesi’nde yapılacak. Genel şurada, Dursun Özbek ile Eşref Hamamcıoğlu Sarı Kırmızılılar’ın yeni lideri olmak için yarışacak. Bu seçimle birlikte geçen yıl haziran ayında başkanlık koltuğuna oturan Burak Elmas’ın misyon müddeti sona erecek. Seçimli genel konseyde üyeler Özbek için kırmızı, Hamamcıoğlu için de sarı renkteki oy pusulalarını kullanacak. Genel şurada, 8 bin 862 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Seçimde toplam 24 sandık olacak.

Saat 15.00’da oy verme süreci sona erecek

Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray’ın 39. lideri olabilmek için kıyasıya bir yarışa giriyor. Galatasaray Lisesi’nde bugün saat 10.00’da başlayacak kongrede oy verme süreci 15.00’te sona erecek ve oy sayma sürecine geçilecek.

Dursun Özbek’in listesinde kimler var?

Yönetim Heyeti:

Asil: Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İsmail Bahçetepe, İstek Tevfik Morova, Eray Yazgan, Levent Yaz, Cemal Özgörkey, İsmail Sarıkaya, Mehmet Cibara, Dikran Gülmezgil.

Yedek: Can Natan, Buyruk Aral, Cansu Ak, Tanur Lara Yılmaz, Cem Soylu.

Denetim Heyeti:

Asil: Ömer Berbat, Fabrizio Casaretto, Ethem Baturalp Pamukçu.

Yedek: Merve Deniz Örken, Hasan Can Külahçıoğlu, Canan Dilara Kızılyalın Uç.

Sicil Heyeti:

Asil: Mehmet Çağatay Altınlı, Kenan Altıntaş, Hayri Gürkan Eliçin, Okan Güngör, Özcan Karamahmutoğlu, Berat Uygur, Burçin Aslan.

Yedek: Ozan Bingöl Yurtsever, Yakup Peker.

Disiplin Heyeti:

Asil: Hakkı Akil, Mithat Can Baydarol, Muharrem Remzi Tan, Hasan Mehmet Tirali, Aydın Başkan, Ahmet Murat Canaydın, Ali Baran Öztürk.

Yedek: Ali Güray Kızılay, Nuri Bora Ebussuutoğlu, Sencer Seren, Günran Çalın, Ahmet Mert Gülşen

Eşref Hamamcıoğlu’nun listesinde kimler var? 

Yönetim Konseyi:

Asil: Osman Kocaman, Murat Özer, Boğaç Göncü, Sadık Burçin Tunçel, Mehmet Emre Mısırlı, Levent Apaydın, Nizam Hışım, Cevat Genç, Utku Dönmez, Murat Karaman.

Yedek: Ender Merter, Abdullah Metin Tutçuoğlu, Namık Kemal Martı, Suat Sarı, Kaan Artukoğlu. Kontrol Kurulu

Asil: Ahmet Mert Yılmaz, Süalp Kalleci, Kamer Rodoplu. Yedek: Fazilet Tarlığ, Bahadır Kılıç, Çağatay Aras Uçkun.

Sicil Şurası:

Asil: Sezai Enis Tulça, Deniz Gün Enön, Nihal Özfırat, Ömer Faruk Dak, Ali Esat Tansev, Ayşe Esra Arslan, Ali Erdal Katmer.

Yedek: Utku Çağatay Aksoy, Jano Kasal, Mehmet Yaşar Asal.

Disiplin Şurası:

Asil: Halil Akgül, Burhanettin Burak Akter, İhsan Ömür Yarsuvat, Cemil Dönmez, Yusuf Bülent Pozam, Mehmetcik Serol Acarkan, Ahmet Arif Bağlıca.

Yedek: Hamza Yüksel Dinçer, Günaydın Özcebe, Haluk Pepeyi, Erdan Çokay, Hasan Vedat Gürer.

Zorlu bir süreç bekliyor

Bu seçimle birlikte geçen yıl haziran ayında başkanlık koltuğuna oturan Burak Elmas’ın vazife müddeti sona erecek. İdari taraftan ibra edilmeyen Elmas ve grubu, kulübü en kısa müddette seçime götürmek istemiş, lakin kongre mahkeme kararıyla iptal edilmişti. Hasebiyle yaklaşık 1.5 aylık gecikmeyle kulüp önemli zahmetler yaşadı. Bu yeni kongre sonrası mazbatanın 1-2 gün içerisinde yeni idareye verilmesi bekleniyor. Galatasaray’ın 39. lideri ve kurmaylarını bekleyen epeyce şiddetli bir süreç kelam konusu.

Acil ödenmesi gerekenler

İlk olarak Bankalar Birliği ile yapılan mutabakatın taksitinin ödenmesi gerekiyor. 2-3 aydır geciken atlet alacakları, 1 Temmuz’a kadar Mostafa Mohamed’in 4 milyonDolar’lık bonservis bedelinin Zamalek’e gönderilmesi, teknik heyetle yapılacak mukavele feshi ve yeni teknik takımın belirlenmesi, buna bağlı transfer çalışmaları üzere çok sayıda masraf kalemi, yeni idaresi bekliyor. Kısa vadede 500-600 milyon TL civarında bir sıcak para muhtaçlığı bulunuyor.

Gözler tekrar gayrimenkulde

İki lider adayı da birinci olarak kulübün gayrimenkullerini kıymetlendirerek çıkış yolu arayacak. Bilhassa Florya Metin Oktay Tesisleri’nin durumu çok kritik. Tesis bölgesinde Emlak Konut’a ilişkin kısmın satış yoluyla kulübe kazandırılması ve buranın eksiksiz bir halde kıymetlendirilerek büyük gelir elde edilmesi planlanıyor. Riva’daki villaların satışından gelecek paralar ve Galatasaray Adası’nın tekrar faal hale getirilmesi de Sarı-Kırmızılılar açısından kritik ehemmiyete sahip.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.