Dünya bu haberle sarsıldı: WhatsApp dedikodusuyla katledildi, evvel dövüldü sonra yakıldı

Meksikalı siyasi Daniel Picazo, Puebla kentindeki Huauchinango kasabasına ziyarete gittiği sırada WhatsApp küme sohbetlerinde bir çocuğun kaçırılma olayına karıştığının sav edilmesi üzerine 30 kişi tarafından akına uğradı.

Saldırganların etkisiz hale getirerek geniş bir alana götürdükleri Picazo, 200 kişilik kalabalık bir küme tarafından tarafından dövülerek linç edildi. Olay yerine gelen çok sayıda polis takımı, saldırganları durdurmak için uğraştı fakat saldırganlar Picazo’nun üzerine akaryakıt dökerek yaktı.

Olayın akabinde Picazo’nun cesedinin yetkililer tarafından alınarak aileye teslim edilmesiyle cenaze merasimi düzenlendi.

Kongre üyesi Johanna Torress, Picazo’nun ülkesine bağlı ve hayatında büyük hayalleri olan yetenekli biri olduğunu söyleyerek, “Rahatlaması ve ailesinin düzgünlüğü için Tanrı’ya dua ediyorum” tabirlerini kullandı.

Belediye meclisi tarafından yapılan açıklamada ise yapılan hücumun onaylanmadığı ve hata teşkil eden davranışların Meksika prosedürlerine nazaran yargılanması gerektiği belirtildi. Yetkililer, taarruzun sorumlularının bulunması için gerekli çalışmaların başlatıldığını duyurdu.

Geçtiğimiz 15 Mayıs’ta Izucar de Matamoros’ta bir adam motosiklet çalmaya teşebbüs etmekle suçlandıktan sonra bir kalabalık tarafından dövülerek öldürülmüştü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.