Cumhurbaşkanlığı, Ticaret Bakanlığı’nı ‘örnek bakanlık’ seçti

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, öteki bakanlıklara Ticaret Bakanlığı’nı ‘örnek’ gösterdi. Dışardan hizmet satın almadan ve kendi imkanlarıyla eğitim içeriği üreten Ticaret Bakanlığı’nı ‘örnek bakanlık’ seçti. Bu kapsamda, Ticaret Bakanlığı İşçi Genel Müdürlüğü Eğitim Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın faaliyet alanları ve yapılan eğitimlerle ilgili bir tanıtım görüntüsü hazırlandı.

Görüntü, Güzel Uygulama Örneği olarak Cumhurbaşkanlığı Uzaktan Eğitim Kapısı web Portalı’nda yayınlanarak ‘https://uzaktanegitimkapisi.cbiko.gov.tr/’ adresinden tüm kamu kurumlarının erişimine açıldı.

DHA’nın aktardığı habere nazaran; Ticaret Bakanlığı, pandemi müddetince eğitim faaliyetlerini elektronik ortama taşıyarak, kendi imkanları ile oluşturduğu eğitim içeriklerini uzaktan eğitim yaklaşımına uyarladı. Yüz yüze eğitim ile büyük farklılıklar barındıran uzaktan eğitim içerikleri, tasarruf önlemleri çerçevesinde geliştirilerek kurum işçisinin hizmetine sunuldu. Bakanlık, bu kapsamda 2021 yılı içerisinde tüm çalışanının yüzde 93’üne ulaştı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.