Çorlu’da site sakinlerinin gürültüsüne dayanamayan kadın evini satışa çıkardı

Apartman sakinleri arasında sık sık anlaşmazlıklar yaşanıyor.

Ortak kullanım alanları, temizlik, gürültü gibi konular, taraflar arasında krize neden oluyor.

Son olarak bunun bir örneği Çorlu’da yaşandı.

1 yıldır aynı sitede oturan Özge Şeber isimli vatanda, sitedeki komşularının gürültüsüne dayanamadı.

Bunun üzerine çareyi oturduğu dairesini satışa çıkarmakta buldu.

“Kötü insanlardan dolayı daha kötü insanlara satılıktır'”

5 katlı binanın en üst katında oturan Şeber, satılığa çıkardığı dairesinin balkonuna, “Satılık. Alt kattaki kötü insanlardan dolayı daha kötü insanlara satılıktır’ yazısı astı.

Komşularının yaptığı gürültülerden rahatsız olduğunu ve site yönetimine yaptığı şikayetlerden bir sonuç alamadığını söyleyen Şeber, polise yaptığı başvurudan da bir sonuç çıkmadığını belirtti.

“Buradan sessiz sedasız gitmek istememem”

Komşularının gecenin ilerleyen saatlerinde yüksek sesle müzik çaldığını ve kahkahalar atarak kendisini rahatsız ettiğini öne süren Özge Şeber, şu ifadeleri kullandı:

Yaptığım şikayetlerden hiçbir sonuç alamadım. Bunun üzerine avukatıma danıştım ve gerekli adli işlemler başlatıldı. Sonrasında evi satmaya karar verdim. Bu ilanı verirken de kişilik haklarını ihlal etmemeye özen gösterdim. Pankarta yazılan hakaret değil, kimseyi deşifre etmiyorum, hedef göstermiyorum. Üzerine alınan alınsın. Burada amaç farkındalık yaratmak, isterim ki diğer insanlar da bir kendine sorsunlar ‘ben o kötü insanlardan biri miyim’ desin.

Bu konuya maruz kalan insanlar varsa da bundan cesaret alsınlar. Pankart asıldıktan sonra arayan soran oldu, ‘Gerçekten satacak mısın’ diye. Evet bunu satmak için ben bu ilanı verdim. Olay farkındalık yaratmak, ayrıca buradan sessiz sedasız gitmek istememem. Burada biri hakkını aramıştır. Örnek olsun istiyorum, hakkımı kanunen arıyorum ve davacıyım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir