CHP’li vekil: Etraf Ajansı’na şirket kurma ve koyları, kıyıları işletme yetkisi veriliyor

CHP Muğla Milletvekili Bura Erbay, “Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’na gelen yasa teklifiyle, Etraf Ajansı’na koylar ve kıyılarla ilgili tasarruf yetkisi veriliyor. Etraf Ajansı’na şirket kurma ve koyları, kıyıları işletme yetkisi veriliyor. Bu gerçek bir uygulama değil” açıklamasında bulundu.

CHP Muğla Milletvekili Bura Erbay, “Muğla’da yeniden AKP’nin kirli bir oyunuyla karşı karşıyayız. Muğla’nın koylarını, ormanlarını, tabiatını talan etmek için bütün prosedürleri kullanan AKP artık de Etraf Ajansı eliyle kıyılarımızı talan etmek istiyor” dedi.

“AKP’nin bütün bu kirli oyunlarına karşı hem alanda hem de adliyelerde hukuk uğraşı veriyoruz. Koylarımıza, ormanlarımıza, tabiatımıza sahip çıkıyoruz” diyen Erbay, yaşanan gelişmeyi şöyle aktardı:

* “Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komitesi’ne gelen yasa teklifiyle, Etraf Ajansı’na koylar ve kıyılarla ilgili tasarruf yetkisi veriliyor. Etraf Ajansı’na şirket kurma ve koyları, kıyıları işletme yetkisi veriliyor. Bu gerçek bir uygulama değildir.

* Etraf Ajansı eliyle koylarımızın talan edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bütün etraf dostlarına, daha evvel AKP’ye oy vermiş yurttaşlarımıza sesleniyorum, bu kirli oyunu görün.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.