CHP’li belediyede en düşük maaş 6 bin 300 lira oldu

CHP’li Bolu Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 5 bin 500 lira olarak açıklanan taban fiyatı az buldu. Lider Tanju Özcan, belediyede en düşük maaşın önümüzdeki aydan itibaren 6 bin 300 lira olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, minimum fiyat artırım oranını yüzde 30 olarak açıkladı. Taban fiyat artırımı sonrasında yeni taban fiyat 5 bin 500 Türk Lirası olarak belirlendi. CHP’li Bolu Belediyesi ise, yüksek enflasyon ve iktisadın her gün berbata gitmesini dikkate alarak, işçi maaşını arttırdı.

EN DÜŞÜK MAAŞ 6 BİN 300 TL

Belediye Lideri Tanju Özcan, minimum fiyatta yapılan ayarlamanın yetersiz olduğunu belirterek “Son gelen artırımlar ve açıklanan enflasyon oranları göz önünde  bulundurulduğunda hükümetin verdiği 5 bin 500 liralık yeni fiyatın yeniden yetersiz olduğunu görüyoruz. Enflasyon oranlarına bakıldığında minimum fiyatın çok daha yüksek yapılması gerekiyordu. Biz personellerimizi enflasyon karşısında ezdirmemek için Bolu Belediyesi’nde en düşük maaşı 6 bin 300 olarak belirliyoruz” dedi. Maaş artışının önümüzdeki aydan itibaren geçerli olacağı belirtildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.