Bülent Arınç: Bağırmanın vaktidir, kral çıplak demenin vaktidir

TBMM eski Lideri Bülent Arınç, ‘Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden’ başlıklı toplantıya katıldı. Arınç konuşmasında AK Partilileri ve AK Parti’ye yakın gazetecileri eleştirdi. Arınç “Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın vaktidir. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah yavuz olana izzet verir” sözlerini kullandı.

‘BEN BÜTÜN TOPLANTILARA GİDERDİM’

Bülent Arınç’ın açıklamaları şu şekilde

“Ben 1995’te parlamentoya girdim. 5 devir aralıksız parlamentoda kaldım. Siyasi hayatım çok evvelden başladı. Siyasi hayatında 4 partisi kapatılmış bir kişi konuşuyor. Birebir siyaset ve propaganda yapmayı tercih ettik. Herkese fikrimizi anlatmalıydık, herkesi dinlemeliydik. Hiçbir paneli kaçırmadık. Hiçbir açık oturuma gitmemezlik etmedik. Hiçbir biçimde, hiçbir toplantıda fikrimizi açıklamaktan geri kalmadık. Her yerde var olmak bizi görünür, fikirlerimizi bilinir kıldı.

AK Parti’nin kuruluşunda bütün toplantılara gittik. Bilhassa ben. Ben milletvekili bile değilim, 90’lı yılların başında Dinamit Programı’na katıldık. Biz oralara koşarak gittik. Hakkımızda o denli yanlış algılar vardı ki… Fakat biz bu ülkenin akıllı, güzel siyaset yapan insanları olarak laikliğin ne manaya geldiğini söylemeye çalışıyorduk. Lakin laiklik yerine laikçi kesilen bir ekip beşerler bizi bir grup peşin kararlarla bizi mahkum ediyordu.

‘ NASIL İZAH EDERİM DEYİP KORKUYORLAR’

AK Partililer bu çeşit toplantılara kesinlikle katılmak zorundalar. Katılmazlarsa eksik kalırlar. Bu toplantıya AK Partili sıfatıyla gelmedim. Meclis Lideri sıfatıyla davet edildim. Bu toplantıda keşke AK Partililer de olsaydı. Evre çok değişti. Artık oraya gidersek bir tarafta Kılıçdaroğlu olacak, bir tarafta öbürleri… “Ben bu türlü bir fotoğrafı nasıl izah ederim” diyorlar. Korkuyorlar… Fikirlerine güvenen beşerler hiçbir şeyden korkmaz.

Sütten çıkmış ak kaşık da değiliz. Niçin buraya gelemesin birtakım beşerler? Paranoya var: “Orada olursam mahvoldum, bittim.”

Arabasının plakası FG olduğu için “Sen bu aracının plakasını değiştir. Başına çok iş gelir” denilen bir Türkiye’deyiz.

‘MAJESTELERİNİN GAZETECİLERİ VAR KRAL ÇIPLAK DEMENİN VAKTİDİR’

Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın vaktidir. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah yürekli olana izzet verir.

Ben burada bulunmam Türk Demokrasi Vakfı’nın kuruluş yıl dönümü kutlamaya iştiraktır. Altılı masa ve onların temsil ettikleri ittifak her biri benim katımda saygındır. Niyetlerine saygılıyım. Onlar üzere düşünmüyorum ancak bu fikirlerimi ayrıyeten bir masada konuşma imkanımız olur. Burada onların hazır bulunması bir mazhariyettir. Hazır bulunmayanlar açısından da yalnızca üzülüyorum. Gittikleri yolun yol olmadığını söylüyorum.

‘BU LAF EBESİ ADAMLARDAN NE VAKİT KURTULACAKSINIZ?’

Televizyon programlarında onların ismine konuştuklarını zannettiğimiz beşerler AK Parti’ye yarayışlı işler yapmıyorlar. Her konuşmalarıyla AK Parti’yi daha da aşağı çekiyorlar. Onlar temsil etmesin partimizi, siz temsil edin. Ey genel lider yardımcıları ey bir oburu “Partimizin niyeti budur diye neden çıkmıyor, konuşmuyorsunuz?” Her şeyi çok bildiğini zanneden bu laf ebesi adamlardan ne vakit kurtulacaksınız?” ( HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.