Bitcoin Erirken Trader ve Balinalar Bu Altcoin’e Koştu!

Kripto piyasası Bitcoin önderliğinde sert düşüş yaşıyor. Bu ortamda balina izleme platformu Whalestats, Ethereum balinaların son hareketlerini paylaştı. Whalestats’a göre, Shiba Inu, kripto piyasaları çökerken Ethereum balinalarının en fazla tercih ettiği altcoin projeleri arasında.

Bitcoin düşerken SHIB, balina cüzdanlarında ilk sıralarda

Yeni veriler, en büyük Ethereum balinalarının, Bitcoin erirken, Shiba Inu (SHIB) biriktirdiğini gösteriyor. Balina cüzdanlarda ortalama 3,6 milyon doların üzerinde bir değerde meme coin’i SHIB bulunuyor. Son piyasa çöküşünde maalesef Shiba Inu fiyatına bir sıfır ekledi. Yazının yazıldığı sıralarda SHIB, günlük bazda %3,91 kayıpla 0,000008072 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte popüler meme coin’i 8 ay önce gördüğü ATH seviyesinden %90 düşmüş durumda.

Balina izleme platformunun en son verileri, borsa dışı en zengin 100 Ethereum adresinin yatırım davranışını ortaya koyuyor. Whalestats, ortalama Shiba Inu holdinglerinin 3.678.367 dolar değerinde 463.5 milyar SHIB tokeni olduğunu gösteriyor. Ayrıca, SHIB’i ETH’nin kendisi ve bir çift stablecoin dışında Ethereum balinaları arasında en büyük altcoin holdingi haline getirdiğini gösteriyor.

Balinalar ayrıca bu altcoin projelerini biriktiriyor

İlk sırada ilse doğal olarak lider altcoin Ethereum (ETH) var. Onun ardından ABD dolarına sabitlenmiş satbelcoin’ler USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) geliyor. Balina cüzdanları ayrıca, popüler FTX kripto para borsasının yerel tokeni olan FTX Token’a (FTT) da meraklı. Balinalar ortalama 3.241.466 dolara eşdeğer 140.652 tokenlik FTX tutuyor. Balina ilgisine rağmen FTT piyasayla beraber düşüş yolunda ilerliyor. Altcoin, basın zamanında, günlük bazda %4,12 düşüşle 23,42 dolara geriledi.

En zengin 100 ETH cüzdanı arasında popüler olan bir diğer kripto varlığı ise Bitpanda Ecosystem Token (BEST). Yatırımcı grubu ortalama 1.744.057 dolar değerinde token tutuyor. Bu nedenle altcoin, balinaların listesinde altıncı sırada yer alıyor. Piyasa düşerken BEST, farklı davranıyor ve yükseliyor. Yazının yazıldığı sıralarda altcoin, %4,84 artışla 0,3991 dolardan el değiştiriyor.

Sırada, kripto para varlık yönetimi platformu SwissBorg için yerel token olan CHSB var. Ortalama olarak balinalar, toplam 1.103.966 dolar değerinde 6 milyondan fazla token tutuyor. CHSB’nin piyasa performansı da negatif. Altcoin, %2,59 kayıpla 0,1788 dolarda duruyor.

Whalestats ayrıca zengin Ethereum yatırımcılarının 1,1 milyon dolar karşılığında kripto borsası MXC’yi biriktiriyor. Arada ise son günlerin çok konuşulan altcoin projesi Lido Staked ETH (stETH) var. Artık, stETH’yi Kriptokoin.com haberlerinden yakından tanıyorsunuz. İlk 10’daki son proje ise Decentraland (MANA). Balinalar 818.039 dolara eşdeğer 1.039.782 MANA tokenini cüzdanlarında tutuyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.