Atatürk Havalimanı’nda Millet Bahçesi açılışına iştirak konusunda memurlara baskı tezi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Mayıs tarihinde katılacağı Atatürk Havalimanı’na yapılacak Millet Bahçesi fidan dikim merasimi için memurların baskıyla aktifliğe taşınmaya çalışıldığı argüman edildi. CHP Manisa Vilayet Lideri Semih Balaban bilhassa Etraf ve Şehircilik İklim Değişikliği Vilayet Müdürlüğü başta olmak üzere birçok kurumunda memurlara zorla aktifliğe götürülmek için baskı yapıldığını sav etti.

CHP Manisa Vilayet Lideri Semih Balaban, ilçe liderleri, idare konseyi üyeleri ve partililer ile birlikte kentin gündemini pahalandırmak için gerçekleştirdiği basın toplantısında dikkat çeken bir iddiayı gündeme taşıdı.

CHP Vilayet Lideri Balaban gerçekleştirdiği basın toplantısında 29 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında katılacağı Atatürk Havalimanı’na yapılacak Millet Bahçesi fidan dikim merasimi için birçok kurumdaki memurlara aktifliğe katılmak için baskı yapıldığı tezlerini gündeme getirdi.

“BİRÇOK MEMUR KELAMLI VE İLETİYLE BASKI ALTINDA”

Açıklamasında AKP iktidarının son yıldır gerçekleştirdiği miting meydanlarını zorla ve baskıyla doldurmaya çalıştığını lisana getiren CHP’li Vilayet Lideri Balaban, son 5 yıldır bu baskıların giderek arttığını tabir etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında katılacağı Atatürk Havalimanı’na yapılacak Millet Bahçesi fidan dikim merasimi için kendisine çeşitli kurumlarda çalışan işçiden telefon ve bildirilerin geldiğini ve bu bildirilerde baskı uygulandığın lisana getiren CHP’li Balaban şu tabirlere yer verdi:

* Geçtiğimiz Cumartesi günü İstanbul’da büyük bir miting yapıldı. Yüzbinlerce kişi İstanbul’da o alanı doldurdu. Bu büyük bir başarıydı. Sayın genel liderimiz ezilenleri kürsüye çıkarak düşüncülerini kamuoyu ile paylaşmasına takviye verdi. Lakin o mitingde ne bir baskı, bir yevmiye, promosyon yahut ödül yoktu. Beşerler gönülleriyle ve imkanlarıyla miting alanına geldi. Ancak önümüzdeki 29 Mayıs Pazar günü Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da bir Millet Bahçesi merasimi var. Yıkmaya çalıştıkları Atatürk Havalimanı’n olduğunu yerde. İsmine Atatürk demeye bile çekindikleri bir anlayışın yerde merasimi var.

* Bu açılış öncesi bana çeşitli kurumlarda misyon yapan memurlardan ileti ve telefonlar geldi. Bu bildirilerde kendilerine merasime katılmak için baskı uygulandığı tabir edildi. Bilhassa Etraf ve Şehircilik İklim Değişikliği Vilayet Müdürlüğü’nde 80 şahsa ‘Siz mitinge gelen. Biz sizi mitinge götüreceğiz. Pazartesi günüde idari müsaadeli sayılacaksınız’ halinde bir baskı yapıldığını öğrendik. Bu baskı yalnızca bir kurum için değil, birçok kurumdaki memura uygulandığını öğrendik.

“TAŞIMA KALABALIKLA GİDİŞLERİNİ ÖNLEYEMEZLER”

CHP’li Balaban argümanlarla ilgili yaptığı açıklamasının son kısmında, AKP’nin baskı ve zorla açılışlara getirdiği kalabalıkla toplumun gözünü boyayamayacağını tabir ederek kelamlarını şu cümlelerle noktalandırdı:

“Memurları yahut personelleri zorla miting alanına götürerek, hiçbir şeyi başaramazlar. Bu kalbi durmuş beşere yapılan son uğraş üzeredir. En son Adana’da yaşanan gençlik şöleni ismi altındaki aktiflikte geri periyot genç evlatlarımızın yaşadığı olayı gördük. Artık İstanbul’daki aktifliğe otobüslerle insanları taşıyacaklar. Pekala tekrar Adana’daki şenlik dönüşü üzere üzücü bir durum yaşanırsa ne olacak. Bunun hesabını nasıl verecekler. Artık kâfi. Taşıma su ile değirmen dönmez. AKP uzatmaların uzatmasını oynuyor. Yapılacak birinci seçimde AKP tarihin çöplüğüne gidecektir. Partiler mezarlığında yerini alacaktır.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.