Altın dişinden yakayı ele verdi!

Denizli’de kendisini savcı olarak tanıttığı yaşlı bayanı 30 bin TL dolandıran yabancı asıllı bayan, ağzındaki tek altın diş sayesinde yakalandı.

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde yaşan Perihan Ç. (70) ile irtibata geçen kuşkulu, yaşlı bayanı “Adınız FETÖ soruşturmasına karışmış.

Birazdan bayan savcımız konutunuza gelerek altın ve paralarınızın fotoğrafını çekecek” palavrasıyla kandırdı.

Telefon konuşmasından kısa bir müddet meskene gelen Azeri Leman N. (22), yaşlı bayandan aldığı yaklaşık 30 bin TL kıymetindeki altın ve paraların fotoğraflarını çekerek geri getireceğini söyledikten sonra süratle bölgeden uzaklaştı.

Belirtilen müddette gelen giden olmayınca durumdan şüphelenen Perihan Ç., jandarmayı arayıp bilgi almak istediğinde dolandırıldığını anladı.

ALTIN DİŞİNDEN YAKALANDI

Denizli Vilayet Jandarma Komutanlığına bağlı jandarmanın dedektifleri JASAT ve Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığı takımları, şüphelinin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı.

Dolandırılan Perihan Ç.’den şüphelinin ayırt edici özelliklerini öğrenen JASAT, altın dişli bayanın peşine düştü. “Kod Altın Diş” ismi verilen soruşturmada titiz bir çalışma yürüten jandarma takımları, ön dişlerinden birisi altın kaplama olan Leman N.’nin izine vilayet merkezindeki bir döviz ofisinde rastladı.

Adım adım takip edilen uydurma savcı, 10 saat içerisinde yaşlı bayandan alıp bozdurduğu altın ve dövizlerin parasıyla bir gazinoda arkadaşlarıyla birlikte eğlenirken kıskıvrak yakalandı.

SAVCI İTİRAZ ETTİ

Yaşlı bayandan dolandırdığı paraları kabahat ortaklarına ulaştıramadan yakalanan Leman N., sıhhat denetiminden geçirildikten sonra tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Adli denetim kuralı ile hür bırakılan bayan, çabucak yurt dışına kaçmak için süreçlere başladı. Cumhuriyet savcısı, eldeki kanıt ve bilgilere dayanarak Leman N.’nin özgür bırakılmasına itiraz etti.

Savcının itirazını haklı bulan bir üst mahkeme, şüphelinin tekrar gözaltına alınmasına karar verdi.

Bu karar üzerine JASAT takımları, yurt dışına çıkmak için Vilayet Göç Yönetimine müracaat eden şüpheliyi, yurt dışına kaçamadan ikinci sefer yakaladı. Yine mahkemeye sevk edilen kuşkulu, tutuklanarak cezaevine gönderildi. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.