Ali Kıdık: Atatürk Havalimanı fiziken yok ediliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Atatürk Havalimanı kıssası kapandı, gitti. Kuzey-güney pistine millet bahçesi yapılacak” demiş ve akabinde millet bahçesi fotoğraflarını paylaşmıştı. Güzel Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, yıkımın fiziken başladığı imgeleri toplumsal medya hesabından paylaştı.

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yıkımın başladığı Atatürk Havalimanı’nda yakında bir fidan dikim merasimi yapılacağını duyurmuş, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, kapatılan Atatürk Havalimanı ile ilgili, “Heba olmasına müsaade vermeyeceğiz. 2023’ten sonra açacağız” demişti.

KIDIK: ATATÜRK HAVALİMANI FİZİKEN YOK EDİLİYOR

İmamoğlu’nun yaptığı bu açıklamaya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Atatürk Havalimanı kıssası kapandı gitti. Esasen oranın kuzey ve güney pistinin millet bahçesi olarak yapılması için işe başlanıyor” halinde karşılık vermişti.

GÜZEL Parti’li Kıdık ise toplumsal medya hesabından paylaştığı imgelerde yıkım grubunun havalimanında kazılara başladığını bildirdi. Kıdık manzarayı “Atatürk Havalimanı fiziken yok ediliyor. Ben buna “milli servet katilliği” diyorum” tabirleriyle paylaştı.

Atatürk Havalimanı’nın yıkıma süreçlerinin başlatılması için kelamlı talimat verildiğini söyleyen Kıdık; “Atatürk Havalimanı yıkım işinin hızlandırılması talimatı kelamlı olarak verildi. İmamoğlu’nun ‘2023 sonrası Atatürk Havalimanını açacağız’ kelamlarından sonra kelamlı olarak “yıkın” talimatı geldiğini öğrendim. Yazık” diye yazmıştı.

SALICI: ULUSAL SERVETİ YOK ETMEK DEĞİLDİR DE NEDİR BU?

CHP Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da toplumsal medya hesabından Ali Kıdık’ın yayımladığı görüntüyü paylaştı. Salıcı, “Burası Atatürk Havalimanı. Ulusal serveti yok etmek değildir de nedir bu?!” sözlerine yer verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.