AK Partili Çekmeköy Belediyesi İBB takımlarını içeri almadı

İstanbul’da AK Partili Çekmeköy Belediyesi, ilçe hudutlarındaki bir çocuk parkını yıkıp yanında bulunan kapalı pazarla birleştirerek kelam konusu yeri otoparka çevirmek istiyor. Tıpkı vakitte sarsıntı toplanma alanı olan parkın yıkılmasını istemeyen bölge halkının direnişi ise 44 gündür sürüyor.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Şeyda Öztürk’ün haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) grupları bugün bölgeye giderek, etrafı kapatılan ve girişi engellenen parktaki ağaçları sulamak istedi. Çekmeköy Belediyesi’nin zabıta grupları de İBB’nin su tankerinin parka girişine pürüz oldu.

Bölge halkı tarafından reaksiyon gösterilmesi üzerine, ilçe belediyesinin kendi su tankeri parktaki ağaçları suladı. Bölgede vakit zaman belediye zabıtaları ve bölge halkı ortasında tartışma çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sulama takımları, parkların sulama sistemiyle her gün, ilaçlı suyla da haftada iki kere sulandığını söyledi. Çekmeköy Belediyesi’nin takımları ise, üç günde bir bölgeye giderek sulama yapacağını belirtti. Bölgenin her gün sulanması gerektiğini lisana getiren bölge halkı duruma reaksiyon gösterdi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.